Karrier, állás Híreink

Állás - hegedű

A Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara

próbajátékot hirdet

 hegedű (prím és szekund) szólamaiba

tuttista zenekari művész munkakörre

határozott idejű munkaszerződéssel

Várjuk mindazon művészek jelentkezését, akik:

  • szakirányú felsőfokú zenei végzettséggel (minimum szakirányú BA diploma) vagy,
  • szakirányú felsőfokú tanulmányokat folytatnak,
  • szimfonikus zenekari tapasztalattal rendelkeznek.

Jelentkezéshez szükséges dokumentumok:

  • szakmai önéletrajz elérhetőség megadásával
  • szakirányú végzettséget igazoló dokumentum vagy igazolás a folyamatban lévő felsőfokú tanulmányokról

A jelentkezéseket 2021. december 6-ig kérjük megküldeni a hegi@mtva.hu e-mail címre.

A fent megjelölt pozíciókat a próbajáték nyertesei számára a zsűri szakmai döntése alapján ajánljuk fel.

A próbajátékra csak a jelentkezésük alapján kiválasztottak kapnak meghívást!

A próbajáték időpontja: 2022. január 6. 10:00 óra, Magyar Rádió, 6-os stúdió (1088 Budapest, Bródy Sándor u. 5-7.)

I. forduló – paraván mögött

Szabadon választott Mozart (G-dúr 216., D-dúr 218., A-dúr 219.) versenymű első tétele kadenciával

R. Strauss: Don Juan

Rimszkij – Korszakov: Seherezádé 3. tétel

Beethoven:  3. szimfónia 3. tétel

II. forduló – rögtön az első forduló után

Bach: Siciliano g-moll szóló szonátából vagy Largo: C-dúr szóló szonátából

Mozart: 39. szimfónia Esz-dúr 4. tétel

Beethoven: 1. szimfónia 2. tétel

Smetana: Az eladott menyasszony – nyitány

Bartók: Concerto – 5. tétel

Mahler: 9. szimfónia 2. és 4. tétel

Prokofjev: Klasszikus szimfónia  1. tétel

Wagner: Siegfried

A zenekari részletek kottáját a jelentkezők megtekinthetik a Magyar Rádió Művészeti Együttesei kottatárában előzetes megbeszélés alapján vagy kérésre elektronikusan elküldjük.

Elérhetőség: kottatar@mtva.hu

A zsűri fenntartja magának a jogot, hogy a szakmai kritériumoknak nem megfelelő jelentkezőket a próbajátékból kizárja.

Zongorakísérőt a zenekar nem biztosít.

Budapest, 2021. november 11.

                                                                                                                         Devich Márton                                                                                                                                                    ügyvezető  igazgató